Saturday, 11 April 2015

India. Part 2. Kriya Yoga Ashram

   Усі 5 тижнів навчання ми жили в Kriya yoga ashram, що знаходиться в районі Тапован між двома мостами Рам Джула і Лакшман Джула. Гімалайська академія йоги переїхала сюди  на початку 2015 року, раніше вона розташовувалась на протилежному березі річки Ганга, в Сварг ашрамі. 
   Крія йога ашрам має невелику територію, проте зручно, що все в одному місці: кімнати, йога-хол, зал для лекцій, зал для медитацій і столова. Плюс шикарна кругла конструкція з куполом зверху, завдяки котрій всередині відчуваєш себе як в храмі. Ашрам має 3 поверхи та 2 на даху, де можна теж займатись йогою, медитувати чи просто насолоджуватись горами і Гангою.
   RU// Все 5 недель обучения мы жили в Kriya yoga ashram, который находится в районе Тапован между двумя мостами Рам Джула и Лакшман Джула. Гималайская академия йоги переехала сюда в начале 2015 года, раньше она располагалась на противоположном берегу реки Ганга, в Сварг ашраме.
   Крия йога ашрам имеет небольшую территорию, зато удобно, что все в одном месте: комнаты, йога-холл, зал для лекций, зал для медитаций и столовая. Плюс шикарная круглая конструкция с куполом сверху, благодаря которой чувствуешь себя как в храме. Ашрам имеет 3 этажа и 2 на крыше, где можно тоже заниматься йогой, медитировать или просто наслаждаться горами и Гангой.


Скляна прибудова зверху - це зал для лекцій. Наш улюблений, адже там було завжди тепло і сонячно, а ще там підлога з червоним килимом, на котрому можна було провалятись :)
RU// Стеклянная пристройка сверху -это зал для лекций. Наш любимый, так как там всегда было тепло и солнечно, а еще там пол с красным ковром, на котором можно поваляться :)


Вигляд зверху. На даху ашраму.
RU// Вид сверху. На крыше ашрама.

Гори і Ганга.
Гори & Врікшасана.

Навпроти ашраму стоянка тук-туків, невеличкі сині машинки, що можуть відвезти куди завгодно. А біля стоянки видно туалет. Цього разу в Рішикеші ми бачили декілька туалетів, що нас приємно здивувало, бо минулого разу не було їх зовсім. Для Індії нормально, якщо ти виходиш з автобусу посеред поля та сідаєш робити свої справи, ніхто тут не соромиться:)
До речі, на тук-туку від Крія ашраму до моста Рам джули коштує 5-10 рупій. Перший раз, коли ми хотіли прокататись з нас запросили 200 рупій, потім збили до 100, але ми не повелися і пішли пішки :) 
RU// Напротив ашрама стоянка тук-туков, небольшие синенькие машинки, которые могут отвезти куда угодно. А возле стоянки виднеется туалет. В этот раз в Ришикеше мы видели несколько туалетов, что очень приятно нас удивило, так как в прошлый раз не было ничего. Для Индии это нормально, если ты выходишь из автобуса среди поля и садишься делать свое дело, никто здесь не стесняется:)
Кстати, на тук-туке от Кря ашрама к мосту Рам джула стоит 5-10 рупий. Первый раз, когда мы захотели проехаться с нас запросили 200 рупий, потом сбили до 100, но мы не повелись и пошли пешком :)

А біля стоянки тук-туків - свіжодавлені соки, сюди ходили на перервах поціновувачі цих напоїв. На фото: Маша з Катьою :)
RU// А возле стоянки тук-туков - свежевыжатые соки, сюда ходили на перерывах ценители этих напитков. На фото: Маша с Катей :)

І ще один цікавий момент. Біля ашраму була будівля, де проживали кухарі та інші працівники, а одразу за стіною цієї будівлі живуть корови. Ось так люди та звірі усі разом. Доречі, такі коровники впритул з будинками ми зустрічали часто в Рішикеші.   
RU// И еще интересный момент. Возле ашрама расположен домик, где жили повара и другие служащие, а прямо за стеной этого домика живут коровы. Вот так люди и звери все вместе. Кстати, такие коровники впритык с домами мы видели часто в Ришекеше. 

Біля ашрамовської кухні є невеличкий сад троянд. За ним доглядає добрий Ананта, котрий завжди підкормлював усіх чимось смачненким. Бувало йде повз нас і раз - дійстає з кишені якісь горішки чи цукерки :)
RU// Возле ашрамовской кухни есть небольшой сад с розами. За ним ухаживает добрый Ананта, который всегда подкрамливал всех чем-то вкусненьким. Бывало идет мимо нас и раз - достает с кармана какие-то орешки или конфетки :)


Ми приїхали трохи раніше аніж почався навчальний курс йоги в академії, тому перші дні ми харчувались в ашрамовській столовій. Ми їли талі: рис, тушені овочі, чичевицю і чапаті. І так кожен раз одне і теж саме:) Проте не має спокуси наїстися досхочу!
RU// Мы приехали немного раньше чем начался учебный курс йоги в академии, поэтому первые дни мы питались в ашрамовской столовой. Мы ели тали: рис, тушеные овощи, чичевицу и чапати. И так каждый раз одно и то же:) Зато нет желания наесться до отвала!



Мавпи. Де їх тільки немає! І в ашрамі вони теж кожного дня: прогулювались по високій огороші, розкидали сміття із смітників, вибираючи собі щось смачненьке і потім закушували листям троянд. Близько до них ми не підходили, особливо до рижих, адже вони трохи агресивні.
RU// Обезьяны. Где их только нет! И в  ашраме они тоже каждый день: прогуливались по высокой ограде, разбрасывали мусор из мусорников, выбирая себе что-то вкусненькое, и потом закусывали листьями роз. Близко к ним мы не подходили, особенно к рыжим, так как они немного агрессивны.

Вигляд з заднього двору, де була наша столова. Навпроти через дорогу прірва. Видно, що індуси скидують туди сміття. Ми застукали їх на гарячому. Проте так у більшості міст Індії, після того, як зявився пластик в продажу це стало стихійним лихом для усієї країни.
RU// Вид с заднего двора, где была наша столовая. Напротив через дорогу пропасть. Видно, что индусы сбрасывают туда мусор. Мы застали их на гарячем. Но так в большинстве городов Индии, после того, как появился пластик в продаже это стало стихийным бедствием для всей страны.

Кімнати в ашрамі на 2 вікна, 2*2м. Ліжка ми зсунули разом, щоби вкриватись двома ковдрами одночасно, адже спочатку було дійсно холодно в кімнаті (ми приїхали 13 лютого). Підлога вкрита мармуром, в коридорах і залах теж усюди мармур, від нього було ще холодніше. Думаю, коли в травні буде жарко, то мармур буде спасати від спеки, проте нам не довелось цього відчути. Туалет і душ - два в одному. Звісно що це не хороми, але як для ашраму, це круто, адже є ашрами і без туалету, душу :) В нас навіть була гаряча вода завдяки бойлеру, що теж дуже круто, бо якщо вода гріється за рахунок сонячних батарей, то під час дощів теплої води не буває.
RU//  Комнаты в ашраме на 2 окна, 2*2м. Кровати мы сдвинули вместе, чтобы укрываться двумя одеялами, так как вначале было действительно холодно в комнате (мы прихали 13 февраля). Пол покрыт мрамором, в коридорах и залах тоже повсюду мрамор, от него было еще холоднее. Думаю, когда в мае станет жарко, то мрамор будет спасать от жары, но нам не довелось этого почувствовать. Туалет и душ - два в одном. Конечно, это не хоромы, но как для ашраму, это круто, так как есть ашрамы и без туалета и душа :) У нас даже была горячая вода благодаря бойлеру :) что тоже очень круто, так как если вода греется за счет солнечных батарей, то во время дождей теплой воды не бывает.









No comments:

Post a Comment

Featured Post

Осінь. Спогад з 2016.

* Часто, соціум примушує нас бігти до вершин, стати вершиною, зіркою, вищим у кар'єрі, соцстатусі, бізнесі чи грошах. * І ми біжим...